23.08.2018

Ne všechny zprávy v životě bývají příjemné, můžeme je každý vnímat jakkoli a můžeme mít na ně každý svůj názor, ale někdy se k nim musíme nějak zásadně postavit.

Byli jsme ze strany státní správy upozorněni na to, že jako eShop porušujeme odst. 2 čl. 28 nařízení Rady (ES) č. 834/2007 o ekologické produkci a byli jsme vyzváni ke zjednání nápravy.

A teď do srozumitelného jazyka. Výrobky z ekologické produkce s označením BIO může dle výše uvedeného prodávat prostřednictvím eShopu pouze osoba podnikající v ekologickém zemědělství, která je i řádně registrována na příslušných institucích.

Přátelé, do podnikaní v ekologickém zemědělství se opravdu pouštět nechceme. Už tak toho máme až až. Proto, abychom splnili výše uvedené, a samozřejmě se i vyhnuli velmi vysokým pokutám za porušení oné směrnice, rozhodli jsme se po zvážení ukončit prodej BIO potravin prostřednictvím eShopu.

Jako poslední den, kdy bude možné tyto produkty zaslat prostřednictvím přepravců jsme stanovili středu 28.8.2018. Po tomto datu bude možné BIO produkty zakoupit již pouze na naší prodejně.

»zpět do archivu novinek