01.12.2014

Bohužel máme špatnou zprávu pro všechny z nás, kteří netrpělivě "vyhlíží" nový letošní olej Kolymvari a Cretan Taste, rep. balení těchto olejů 1 a 5 litrů, které máme vyprodané delší dobu, stejně jako bylinkové a Hot oleje. Ostatní menší balení nám z důvodu nedostatku rychle ubývají. 
Lisování oleje se posunulo o jeden měsíc, tzn. na polovinu prosince. Vzhledem k Vánocům a svátkům můžeme dodávku očekávat až v půlce ledna
Je nám to nesmírně líto, ale nemůžeme s tím dělat vůbec nic. Tento vysoce kvalitní olej není už od léta a stále čekáme na nový olej z letošní sklizně.


 

ceny s DPH

 


 

I v září jsme navštívili naše dodavatele prvotřídních extrapanenských olivových olejů, které pro Vás dovážíme z Kréty a situace s olivovým olejem je stále stejná. Od května se, dle našeho očekávání, bohužel nijak nezměnila.

Sklizeň kvalitních oliv pro výrobu olejů s nízkou kyselostí na konci roku 2013 byla o 50% nižší než v předchozích letech a to ze dvou důvodů. Prvním z nich je nedostatek vody a druhým je napadení květů olivovníků škůdcem, což značně ovlivnilo současný nedostatek řeckých olivových olejů s nízkou kyselostí.


 

Dodávky olivových olejů Cretan Taste a Kolymvari ze sklizně v zimě 2014 budou u nás v ČR k dispozici až v průběhu ledna 2014. Za nedostatek chybějícího zboží v sortimentu olivových olejů se omlouváme, ale proti přírodě se bojovat nedá.

»zpět do archivu novinek