11.08.2016

Řecké BIO víno z Kréty vinařství Domaine Zacharioudakis Ocenění pro řecké víno: zlaté medaile v Mnichově pro Domain Zacharioudakis

Řecké víno Vidiano Domain Zacharioudakis získalo impozantní ocenění TOP GOLD, a to již podruhé, se skóre 96/100. Je jediným řeckým vínem s TOP GOLD oceněním v letošní soutěži Bio Víno «BIOWEINPREIS WINE SYSTEM» , která se konala v německém Mnichově.

1063 bio vín z 23 zemí se zůčastnilo sedmé řady soutěže Bio Víno , která se koná každé léto. Z Číny, Mexika a Ameriky se v letošní soutěži objevilo více účastníků, rozšířil se počet odrůd, styl a původ.

Stojí za zmíňku, že pouze 49 vín z celkového počtu zúčastněných získalo nejvyšší ocenění TOP GOLD (96-100 bodů).

Kromě Vidiana získala zlato ještě dvě vína – červený Codex (Cabernet – Kotsifali - Merlot) a růžové Domain Zacharioudakis, zatímco dvě další vína získala stříbro, a to bílá vína Orthi Petra a Codex. Ocenění „Comanded“ získalo Kotsifali Domain Zacharioudakis.

V loňské soutěži kromě ocenění TOP GOLD pro Vidiano, ještě 4 další vína získala zlaté ocenění : červená vína Orthi Petra (Syrah-Kotsifali Reserve) Orthi Petra (Cabernet – Kotsifali), Codex a také bílý Codex.
Také bílé víno Orthi Petra, růžové Domain Zacharioudakis a bílé dezertní víno Epilogue získala stříbrné ocenění.

Pro všechny z vinařství Domain Zacharioudakis je toto impozantní mezinárodní ohodnocení oceněním jejich usilovné a tvrdé práce.

Článek v řeckém originále si můžete přečíst zde


ceny s DPH

»zpět do archivu novinek