Krétský horský čaj Malotira Mountain Tea 60g

117 Kč s DPH
(102 Kč bez DPH)

větvičky 25cm

Dostupnost: Vyprodáno
Objednací číslo:2040

Anna Herbs

DÁREK ZDARMA. Nakupte minimálně za 2000Kč a vyberte si v košíku z nabídky dárků zdarma.

Objednací číslo: 2040
Výrobce: Anna Herbs
Kategorie: Čaje a bylinky
Dostupnost: Vyprodáno
Hmotnost: 60 g
Balení: sypané

Ideální bylinkový čaj na každodenní použití. Bylinka Malotira je téměř řeckou národní bylinkou. Bez konzervantů, aromat a barviv, jen čistá síla přírody. 

Lze použít také k dekoraci či provonění místnosti

Užívání: 1/2 větvičky přelít 0,25 l vařící vody. Přikrýt a nechat 5-15 min. luhovat. Doporučujeme sladit pravým včelím medem. K dosazeni lahodne chuti staci opravdu male mnozstvi bylinek.


 

Až do výšky přes 900 metrů nad mořem musí v Bílých horách na západě Kréty vyšplhat místní obyvatelé, aby tu ručně nasbírali žluté kvítky léčivé rostliny Malotira (Sideritis syriaca), známé rovněž pod názvem Krétský horský čaj. Hledají je stále obtížněji - rostlina totiž z těchto hor pomalu mizí, údajně od havárie v černobylské jaderné elektrárně v roce 1986.

Vynaložená námaha se jim ale určitě vyplatí, protože Malotira toho dokáže opravdu hodně.

Je výborná proti ..... 

Nejpádnější důkaz o prospěšnosti Malotiry nám ale podá kterýkoliv starý Řek či Řekyně. Když se jich zeptáte, za co vděčí svému dobrému zdraví, určitě vám odpoví, že rádi pijí Malotiru.

Název Malotira pochází prý z italských slov male (nemoci) a tirare (odtlačit), která vyjadřují léčivé schopnosti této unikátní byliny. Podle dalšího výkladu vzniklo jméno z řeckého slova mallotos (chlupatý), protože rostlina má chlupaté listy.


 Obecně, již po staletí  platí, že byliny a koření jsou známé pro své léčebné a pozitivní účinky na lidský organismus…

Je nám líto, že Vám o této bylince nemůžeme sdělit více informací, protože dle nařízení EU 432/2012 není možné u námi nabízeného produktu zveřejňovat a propagovat obecně známé léčivé účinky tohoto produktu, ani jednotlivých složek tohoto produktu. 

 

SOUVISEJÍCÍ PRODUKTY

ceny s DPH