Karob Svatojánský chléb Creta Carob 1

Karob nebo také svatojánský chléb, rohovník a nebo chléb svatého Jana- pod všemi těmito názvy se skrývá jedno. Plod stálezeleného, poměrně vysokého stromu, který roste všude ve středomoří a dosahuje výšky 15 – 17 metrů. Podlouhlé, tmavě hnědé plody v sobě skrývají drobná semena. Většinou je jich čtyři až deset. Plody se suší a vzniká z nich šetrným mletím prášek. A ten má fantastické využití v potravinářství, kosmetice a farmacii. 

Tento středomořský zázrak je přirozeně nasládlý a nabízí se jeho využití všude tam, kde bychom použili kakao. S tím rozdílem, že neobsahuje teobromin, psychoaktivní látky, kofein, má o třetinu méně kalorií a mnohem méně tuku než čokoláda. Dobrá zpráva pro čokoholiky je, že karobová čokoláda chutná opravdu hodně podobně jako ta klasická. Stále častější užití má jako hypoalergenní náhražka mouky při bezlepkové dietě a kojenecké výživě. Více.... 

Nejprodávanější produkty v kategorii

  • Značky a parametry

Značky:  Vše

 

Tento středomořský zázrak je přirozeně nasládlý a nabízí se jeho využití všude tam, kde bychom použili kakao. S tím rozdílem, že neobsahuje teobrominpsychoaktivní látky, kofein, má o třetinu méně kalorií a mnohem méně tuku než čokoláda. Dobrá zpráva pro čokoholiky je, že karobová čokoláda chutná opravdu hodně podobně jako ta klasická. Stále častější užití má jako hypoalergenní náhražka mouky při bezlepkové dietě a kojenecké výživě.

 

Karob Svatojánský chléb Creta CarobPlody svatojánského chléba obsahují maltózu, glukózu, aminokyseliny jako alanin, valin a prolin, kyselinu galovou a škrob. Z nutričního hlediska si ceníme karobu hlavně pro obsah vitamínů skupiny B, minerálních látek - draslíku, hořčíku a vápníku. Toho obsahuje dokonce 3x více než mléko, takže je hotovým požehnáním pro všechny, kdo potřebují svému tělu dodávat vápník ve větší míře. Nesmíme také opomenout stopové prvky jako je železo, mangan, chrom, nikl, měď, dále vlákninu, pektin a lignin, který pomáhá tělu při trávení a vylučování. Ve výčtu karobových předností nesmíme zapomenout na příznivý vliv na hladinu cholesterolu.

 

Karobová káva Creta CarobJak jsme se již jednou zmiňovali v našem receptu na pořečtěnou cuketovou pochoutku, chceme se z krétského života radovat co nejdéle a chceme toto zprostředkovat i vám. Jako výhradní dovozci firmy Creta Carob vám nabízíme také například karobovou kávumoukučaj a mnoho jiného. 

 

V době, kdy stále více lidí bojuje s alergiemi či si chce zamlsat bez čokolády, je karob ideální variantou. A co jste možná nevěděli: vzhledem k tomu, že semínka karobu jsou všechna stejně velká, ve starověku se využívala jako váhová jednotka pro zlato – karát.

 

Karob Svatojánský chléb Creta Carob