Peza Union Crete

Řecká vína společnosti PEZA UNION CRETE. Znalce vín jistě nepřekvapí, že řecké víno je ve světě považováno za velmi kvalitní a vysoce ceněné pro svoji nezaměnitelnou a typickou chuť.

Historie výroby a pěstování vína a vinné revy na Krétě sahá až do dob mínojské civilizace, což potvrzuje i archeologický průzkum vykopávek na Krétě. Dalším nezaměnitelným faktorem vysoké kvality je Kréta samotná. Kréta jako ostrov ve středomoří je izolována od kontinentů, což má vliv kvalitu životního prostředí. Středomořské klima, se svojí nezaměnitelnou příjemnou vlhkostí vzduchu, vše obklopující "vůně moře" a 300 slunečných dnů v roce, to je Kréta. Slunce je pro kvalitu vína jeden z nejdůležitějších faktorů, stejně jako půda, ve které vinná réva koření, neboť chuť a vůně rodné hlíny je nezaměnitelná u každého kvalitního vína. Kréta má mnoho nezaměnitelných faktorů pro pěstování vinné révy. To vše dohromady dodává řeckému vínu z Kréty jeho typičnost a autenticitu.


IN VINO VERITAS


Omlouváme se všem zákazníkům za dlouhodobou nedostupnost vín společnosti PEZA Union Crete, která je způsobena zákazem vývozu vín mimo území Řecka. Již od července 2016 není možné vína do ČR dovézt. Jakmile PEZA Union Crete tuto situaci napraví, začneme vína opět dovážet.

 

Nejprodávanější produkty v kategorii

Retsina bílá EKAVI RETSINA WHITE 0,75 l - řecké víno z Kréty
Cena
109Kč

Retsina bílá EKAVI RETSINA WINE WHITE 0,75 l

Dostupnost: Vyprodáno

tradiční krétské víno

Červené víno NISSOS P.G.I. CRETE 0,75 l - řecké víno z Kréty
Cena
269Kč

Červené víno NISSOS P.G.I. CRETE 0,75 l

Dostupnost: Vyprodáno

Červené víno NISSOS se vyrábí ze dvou odrůd vinné révy. První...

  • Značky a parametry

Značky:  Vše

Použité filtry | zrušit vše

Barva vína: Růžové